o nas

Czym się zajmujemy?

Produkujemy chemię budowlaną. Ale nie taką zwykłą którą można kupić wszędzie. Na samym początku załozyliśmy, że interesuje nas tylko wysoka jakość. I niekoniecznie niska cena.

Dlaczego tak?

Naszym zdaniem tylko takie produkty sa w stanie obronić się na trudnym rynku budowlanym. Dlatego naszą ofertę kierujemy głównie do profesjonalistów dla których wysoka jakość oznacza to, że praca będzie łatwiejsza a efekt zauważalnie lepszy.

Co produkujemy?

Dysponujemy linią do produkcji suchych mieszanek pakowanych w worki wentylowe oraz linią do produkcji farb wodnych. Produkujemy wyroby pod swoją marką jak i też marki własne naszych Klientów.

Masz pomysły?

Dużo naszych produktów które już są w ofercie i nad którymi pracujemy wzięło się z tego, że wsłuchujemy się w potrzeby naszych rozmówców. W końcu to Wy wiecie czego najbardziej Wam brakuje. Jesli tylko jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniu - robimy to.

Marka własna

Jesteś zainteresowany/a ulokowaniem produkcji w naszej firmie? Możemy opracować produkt z branży chemii budowlanej jaki jest Ci potrzebny, wyprodukować i zająć się jego logistyką.


Zapraszamy do działu "produkty" - tam znajdziesz naszą aktualną ofertę. Oczywiście cały czas poszerzamy naszą ofertę. Tak więc cierpliwości - niedługo będzie więcej.

gdzie kupić Chems

DYSTRYBUTORZY

Rotman

www.rotman.sklep.pl

733 166 124

Astrobud

Grąbiec 46
Zawidz Kościelny

www.astrobud.pl

792 030 206

Decor Design
Galeria Pięknych Wnętrz

Sokołowska 157
Siedlce

www.decordesign.pl

506 466 123
506 466 121

SKLEPY FIRMOWE

Chems

Głubczycka 11
Racibórz

www.chems.pl

662 297 059

Nie znalazłeś dystrybutora
w swojej okolicy?

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

kliknij

mity i fakty o farbach

Czy farba latekstowa jest
lepsza od zwykłej farby?

Lateks jest nazwą zwyczajową i oznacza po prostu farbę na bazie dyspersji. W Stanach Zjednoczonych wszystkie farby wodne określa mianem lateksowych. W Polsce za farby lateksowe uważa się farby wysokiej jakości. Lateks jest bardziej nazwą zwyczajową niż chemiczną- poprawniej byłoby mówić o farbach dyspersyjnych. Dyspersje na których formułuje się farby mogą być różnej budowy. Zwykle są to układy styrenowo - akrylowe, akrylowe lub modykowane polioctany winylu. Tak więc określenie farba lateksowa absolutnie nic nie mówi o jej jakości.

Gęsta farba -
- znaczy dobra?

Otwierasz wiaderko z farbą a tam "budyń". Myślisz: skoro jest taka gęsta znaczy że dużo w niej jest .... no.... tego dobrego! Kilka pojęć: Gęstość to jest ciężar właściwy - mówi nam o tym ile będzie ważył litr farby. To co widzimy po otwarciu wiaderka to lepkość farby. Farba musi być bardziej lepka od wody ale robienie z niej "budyniu" nie żadnego uzasadnienia technologicznego. Wręcz przeszkadza potem w malowaniu. Dlaczego producenci tak robią? Powód jest prosty: podniesienie lepkości jest bardzo tanie w przeliczeniu na litr farby. I tworzy natychmiastowe "złudzenie" jakości. Ale to tylko złudzenie.

Niedoceniane pierwsze
malowanie

Czasami spotykamy się z radami: "pierwszy raz pomaluj najtańszą farbą, najlepiej jeszcze rozcieńcz ją wodą". Niestety jest to porada w stylu: "jak szybko i tanio zrobić sobie problem". Tanie farby mają to do siebie że zawierają głównie wypełniacze (tanie) a nie mają spoiwa (bo jest drogie).

Jeśli takie "coś" dodatkowo rozcieńczymy wodą to powierzchnia ściany po wyschnięciu będzie pokryta niezwiązanym pyłem. Prawdopodobnie po tym malowaniu ściana będzie w gorszym stanie niż była przedtem. Pierwsze malowanie ma bardzo dużo znaczenie dla wyglądu i trwałości następnych warstw farby. Trzeba to zrobić dobrze i dobrymi farbami. Producenci zwykle mają w ofercie farby do pierwszego malowania ścian. Taka farba ma kilka ważnych zadań: wzmacnia podłoże, wyrównuje chłonność wody, ujednolica kolor. Tania farba absolutnie się do tego nie nadaje.

Gruntować
czy nie?

Gruntowanie ścian za pomocą gruntu przed malowaniem jest w większości przypadków niepotrzebne. W zasadzie tylko dwa przypadki uzasadniają taką operację: bardzo chłonne podłoża (zwiększamy wydajność farby) oraz podłoża bardzo słabe, obsypujące się. Najlepiej, pierwsze malowanie świeżych podłoży (gładzie, tynki, płyty GK) jest przeprowadzić za pomocą farby do tego przeznaczonej. Farba wyrówna nam chłonność podłoża, ujednolici kolor - w ten sposób szybko wyłapiemy wszelkie niedoskonałości ścian i sufitów.

Mikstury fachowców
budowlanych

Od razu sprostowanie: nie chodzi tu o alkohol. Niektórzy fachowcy, z uporem maniaka, tworzą własne receptury budowlane. Najczęściej z niewiadomych powodów dolewają grunt do farby będąc przekonanym że tworzą w ten sposób "twór idealny" czyli farbę i grunt w jednym. Nie należy tego robić: można w ten sposób osłabić farbę i tak naprawdę narobić sobie kłopotów na dalszych etapach pracy. Jeśli farba jest za lepka - dolej wody. Jednak nie więcej niż 5% - czyli dwie szklanki na 10l. Jeśli dalej nie da się malować - zmień farbę.

Filmik

kontakt


ChemsKrześlin 71A
08-125 Suchożebry

25 751 50 82
25 751 50 72

NIP 821-263-73-67
KRS 0000458026
Kapitał zakładowy: 50 000 zł


Nie znalazłeś dystrybutora
w swojej okolicy?

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego